Yatırım Yapılması Şartıyla Vatandaşlık Veren Ülkeler ve Koşulları

Yurt dışında yaşamak ve vatandaşlık alabilmek özellikle son dönemlerde çok popüler ve birçok insanın hayali. Ülkelerin yabancılara vatandaşlık vermek için; ev almak,yatırım yapmak, bağışta bulunmak gibi bazı şartları var elbette.

Alanya Yayla Kültürü

Alanya Yayla Kültürü

Her yıl dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği, denizi, güneşi ve sahilleriyle Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil yöresi Alanya, sahip olduğu iklimsel, kırsal özellikleri, geleneksel yaşam biçimi ve dağ ve doğa yürüyüşüne uygun alanlarının fazlalığıyla yayla turizmine de son derece elverişlidir.

Buradan bir Kraliçe Geçti “Kleopatra Plajı”

Masmavi denizi, incecik kumu ve müthiş atmosferiyle her yıl binlerce turistin kalbine taht kuran Akdeniz’in incisi Alanya’da yer alan Kleopatra Plajı, tarihi Alanya yarımadasının batı tarafından başlar ve 2 km uzunluğa sahiptir.

Bir Çorbadan Daha Fazlası “Gülüklü Çorba”

Külüklü diyen var, Hülüklü diyen de var... Adı ne olursa olsun, coğrafi işaret tescilli bir çorba olan “Gülüklü Çorba” Alanya düğün yemeklerinin vazgeçilmezi.

Geçmişten Bugüne Alanya ve Turizm

Geçmişten Bugüne Alanya ve Turizm

Türkiye’nin en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan, yaz mevsiminde nüfusun 3-4 katına çıktığı, dünyanın birçok ülkesinden binlerce turistin akın ettiği Alanya, 20. Yüzyılın başlarında bir tarım şehriyken turizm cennetine dönüştü.

Toprak Ana Çağırıyor “Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim”

Gayrimenkuller arasında konuttan daha fazla ilgi görmeye başlayan toprak yatırımı, şehir hayatından uzak kalmayı tercih edenlerin sayısının arttığını da gösteriyor.